Job Crafting

Job Crafting

Czy czujesz, że w Twojej obecnej pracy po woli się wypalasz? Twoje obowiązki nie dają Ci satysfakcji lub wręcz Cię irytują? Twoje zaangażowanie i motywacja spada …. Odliczasz dni do weekendu. Z kolei nie jesteś gotowy na zawodową zmianę, bo tak naprawdę pracodawca jest solidny, jesteś zadowolony z pensji, trudno Ci jednoznacznie wskazać powód Twojego gorszego samopoczucia. Być może  zmieniałeś pracę wielokrotnie, aczkolwiek po jakimś czasie znów czujesz, że nie do końca jest to praca, która Cię zadowala. Z kolei trudno Ci tak naprawdę uchwycić to co mogłoby Cię zadowolić.

Job crafting to usługa, która może Ci pomóc. Job crafting  (teoria modelowania pracy opracowana przez amerykańskich badaczy i rozwijana od 2001 r.)  to nadawanie własnej pracy sensu i wartości, a co za tym idzie - zwiększenie własnej motywacji i zaangażowania.

W trakcie indywidualnych sesji doradczych:

  • przeanalizujesz wspólnie z doradcą aktywności, na które poświęcasz najwięcej czasu i energii
  • zdefiniujesz swoje wartości, silne strony i pasje
  • zbudujesz plan modyfikacji Twoich obecnych obowiązków, tak aby w lepszym stopniu odpowiadał Twoim aspiracjom, wartościom i pozwalał Ci na rozwój Twoich silnych stron
  • zbudujesz plan komunikacyjny – przygotujesz się do rozmowy z szefem na temat modyfikacji Twoich obowiązków